W Tatrach na miłośników górskich wędrówek czekają dziesiątki szlaków, od najłatwiejszych do skrajnie trudnych,wymagających doświadczenia i rozwagi. Początkującym polecamy wycieczki do dolinek reglowych, Morskiego Oka i na Halę Gąsienicową. W jej otoczeniu znajdziemy szczyty, których zdobycie zaspokoi najbardziej ambitnych turystów. Za najtrudniejszy szlak turystyczny Tatr uchodzi Orla Perć, trasa pełna przepaści, łańcuchów, klamer i często oblodzonych skał, prowadząca od Zawratu do przełęczy Krzyżne.

Proponujemy trasy:

Morskie Oko – Czarny Staw pod Rysami

Dolina Roztoki – Dolina Pięciu Stawów Polskich – Świstówka – Morskie Oko

Dolina Chochołowska Kaplica w Jaszczurówce - Dolina  Olczyska – Kopieniec

Dolina Białego – Sarnia Skała – Dolina Strążyska

Dolina Kościeliska

Hala Gąsienicowa – Czarny Staw Gąsienicowy

Hala Kondratowa – Giewont – Dolina Strążyska

Kuchnia góralska jest to kuchnia, która rozwinęła się w Beskidach, Tatrach i na Podhalu. Do jej głównych skarbów należą wyroby z owczego mleka, kiszona kapusta i kwaśnica, różne kluski, kołacze i placki zwane moskalami. 

W okolicy polecamy:

* Karczma u Zapotocznego,

* Karczma na Wiyrchu,

* Restauracja Turnie,

* Zajazd Śleboda

Przyjazd na narty w polskie góry, to dla wielu miłośników białego szaleństwa nieodzowny element ich stylu życia. Włodarze podhalańskich gmin robią co w ich mocy aby uatrakcyjnić stale unowocześnianą ofertę . 

W naszej okolicy :

* Ośrodek Narciarski Potoczki

* Wyciąg Narciarski Wojjan

* Suche Ski

* Harenda

 
Bogata oferta basenów termalnych na Podhalu sprzyja aktywnemu wypoczynkowi w Tatrach. Co dwa trzy lata pod Tatrami powstaje średnio jeden bardzo atrakcyjny kompleks  z wieloma atrakcjami wodnymi. Baseny termalne w górach są wspaniałym sposobem na spędzenie weekendu. Korzystać z nich mogą całe rodziny, wspólnie zażywając kąpieli i szaleństwa w ciepłych wodach termalnych.
W naszej okolicy:
* Termy Szaflary,
* Termy Gorący Potok,
* Kąpielisko Geotermalne Polana Szymoszkowa,
* Terma Białka Tatrzańska,
* Terma Bukowina Tatrzańska.